Dış Cephe Temizliği Hizmeti

Tuğla, cam, ahşap, su geçirmez membranlar ve kaplama gibi malzemelerden inşa edilen binalar, alt tabakaların çürümesini önlemek için düzenli temizlik gerektirir. Pek çok insan binalarının bozulmasının başlıca nedenlerinin karbon emisyonları olduğunun farkında değil. Dış cephe temizliği işlemi, özellikle kentsel alanlarda bulunan binalar için önemlidir. Düzce gibi yoğun nüfuslu bir şehirde,  hava kirliliği binalarının dış yüzeylerinde toz ve kir birikmesine neden olabilir. Bu nedenle, düzenli dış cephe temizliği, binaların ömrünü uzatır ve sağlıklı bir yaşam ortamı sağlar. Düzenli olarak dış cephe temizliği yapılmazsa binanın estetik görünümü ve çekiciliği etkilenebilir.

Yağmur, kar ve rüzgar gibi doğal unsurlar bile binanızın dış cephesini sürekli olarak etkileyebilir. Rüzgar lekesi genellikle yüksek binaların duvarlarında ve köşelerinde görülürken, çatı ve pencerelerin altında yoğun akışın olduğu her yerde yağmur suyu lekeleri görülebilir. Bu tür  aşınma ve yıpranma ile başa çıkmak için Düzce DMR Temizlik olarak yanınızdayız.

Ne Sıklıkla Dış Cephe Temizliği Yapmalıyız?

Bu sorunun cevabı değişiklik gösterebilir. Çünkü binanın dış cephesinin kirlenmesini etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Örnek verecek olursak, binanın çevresindeki hava kirlilik seviyesi (“Çevre ve Şehircilik Bakanlığına göre 2020 yılında en kirli ve kalitesiz hava Düzce’de ölçüldü. Kentte temiz hava için 0 ila 50 arasında bulunması gereken endeks değeri, 174’e kadar yükseldi”) , yağış miktarı, bina yüzeyinin türü ve kullanım amacı gibi faktörler, temizlik sıklığını direkt olarak etkiler.

Genel olarak,  bir binanın dış cephe temizliği yılda en az bir kez yapılmalıdır. Ancak bina çevresindeki hava kirlilik seviyesi yüksekse, yağış miktarı azsa veya bina yüzeyi daha hızlı kirleniyorsa, temizlik sıklığı arttırılmalıdır. Ayrıca restoran, otel gibi işletmelerin binaları, müşterilerinin gözünde temiz ve hijyenik bir imaj sunmak için daha sık temizlenmelidir.

Binalarda temizliğin sık yapılması maliyeti de büyük oranda azaltmaktadır. Çünkü 3 yıldır temizlik yapılmayan binaya kullanılan su,kimyasal vb. gibi giderler ile 1 yıldır temizlik yapılmayan binaya kullanılan giderler aynı değildir. Ayrıca düzenli dış cephe temizliği yapmak binaların ömrünü uzatır ve sağlıklı bir yaşam ortamı sağlar.

Dış cephe temizliği

Neden Önemli ?

Çoğu kişi için bir binanın dış görünüşü, içindekiler hakkında çok şey söyleyebilir. Kirli görünen bina, kişilerde iyi bir izlenim bırakmaz. Bir ticari binanın dış cephesi ait olduğu şirketi yansıtır ve bunun ihmal edilmesi gelir kaybına yol açabilir. Temiz bir bina, ister müşteri ister çalışan olsun, daha fazla insanı kendisine çekecektir. Ticari binalarda dış cephenin kirli olması, işletme ve işleyiş hakkında gerçekten kötü bir izlenim verebilir. İlk izlenimler, özellikle iş hayatında çok şey ifade eder, bu nedenle bir ticari binanın dış cephesinin temiz ve bakımlı görünmesi önemlidir. Tıbbi tesisler ve restoranlar da dahil olmak üzere birçok bina türü için profesyonel dış cephe temizliği de gereklidir. Bu binaların, her gün halkla iç içe olduğundan dolayı belirli bir standartlara sahip olması gerekir. 

Binanız için en iyi temizlik sisteminin hangisi olduğunu biliyoruz

Düzce DMR Temizlik olarak çoğu durumda, mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için her bir projeye en uygun temizleme kombinasyonlarını tespit eder ve o yöntemleri kullanırız. Kimyasallar genellikle; boyalar, grafitler, pas ve yağ lekeleri gibi belirli lekelerle mücadele etmek için kullanılır. Kimyasal temizleyiciler, kimyasal reaksiyonları birleştirerek kiri çözme prensibiyle çalışır. Kirletici türüne bağlı olarak farklı kimyasallar ve kimyasal kuvvetler kullanıyoruz. Alkali temizleyiciler, ağır karbon birikintilerinin ve organik kirlerin etkili bir şekilde çıkarılması için kullanılır. Bu tip temizleyiciler cilalı mermer hariç çoğu taş yüzey için uygundur. Asidik kimyasallar, onlarca yıllık kirlenmeyi gidermek için idealdir ve yalnızca aside dayanıklı duvarlarda kullanılabilir. 

Kimyasal temizlik bir bilimdir. İstenen sonuca güvenli bir şekilde ulaşmak için bilgi ve deneyim çok önemlidir. Kimyasalların yanlış kullanımı, alt tabakanızda geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir. Yalnızca eğitimli operatörler tarafından kimyasal temizleme yapılmalıdır. 

Dış cephe temizliği ihtiyaçlarınızı karşılayacak güvenilir ve deneyimli bir ekip arıyorsanız Düzce DMR Temizlik ile iletişime geçin, ekiplerimiz tarafından sizi ziyaret edelim ve binanıza özel fiyat teklifi verelim. Ekimiz elimizden gelen her şekilde size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Dış cephe temizliği